Strona główna Teresin Ferie na sportowo i filmowo

Ferie na sportowo i filmowo

461
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie dość bogatą ofertę na tegoroczne, zbliżające się dużymi krokami ferie przygotowały placówki oświatowe i sportowe w gminie Teresin. Podczas zimowej przerwy od 28 stycznia do 8 lutego w gminnych szkołach prowadzona będzie akcja „Zima w szkole”.

Jak zwykle poza zajęciami stacjonarnymi zaplanowanych jest wiele wyjazdów, m.in. do kina, na plac zabaw, lodowisko, basen. Nie zabraknie zajęć świetlicowych, plastycznych, teatralnych, jak i cieszących się dużą popularnością zajęć sportowych. Będzie można pograć w unihokeja, siatkówkę, piłkę halową, czy badmintona i tenisa stołowego. Ze swoją feryjną ofertą wychodzą także LKS Mazowsze Teresin oraz Świetlica Parafialna w Niepokalanowie.

Oczywiście, jak co roku, do swojej siedziby zaprasza Teresiński Ośrodek Kultury. W piątek 1 lutego o godzinie 13.30 w sali widowiskowej Dworca To.Kultura zaplanowany jest spektakl „Zaczarowany medalion” dla dzieci od 3 roku życia.

To będzie już trzecie spotkanie z aktorami Blaszanego Bębenka. Mieszkańcy Teresina zdążyli już poznać humorystyczne prezentacje wzbogaconych autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo. W spektaklach jest również wiele elementów interaktywnych, dzięki czemu mali widzowie mogą czuć się współautorami sztuki – mówią „kulturyści” z Teresina.

Z kolei w drugim tygodniu ferii w Kinie za Rogiem w Teresinie odbędą się prezentacje lubianych filmów o tematyce zimowej. Będzie więc pierwsza część spektakularnej rosyjskiej animacji „Królowa śniegu” oraz dwie części przygód Renifera Niko – czyli projekcje „Ratujmy Mikołaja” i „Uwolnić Mikołaja”.

Zapraszamy w dniach 4-8 lutego o godz. 12.00 do kina w Teresińskim Ośrodku Kultury. W związku z tym, iż ilość miejsc jest ograniczona, bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu 46 861 38 81 lub 516 367 900 – dodają organizatorzy z TOK-u. Wstęp jest wolny.

Pełne oferty poszczególne placówki zapewne zamieszczą na swoich stronach internetowych. Organizację zajęć wspiera samorząd Gminy Teresin, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Marcin Odolczyk

fot. pixabay