Strona główna Kronika kryminalna 3 miesiące aresztu za wyłudzenia telefonów

3 miesiące aresztu za wyłudzenia telefonów

918
0
PODZIEL SIĘ

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 43-latek, który za źródło utrzymania uczynił sobie oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany we Wrocławiu „na gorącym uczynku”, podejrzany usłyszał 7 zarzutów dotyczących oszustw na terenie całej Polski.

Praca nad zatrzymaniem 43-letniego mieszkańca Pruszkowa trwała kilka dni. Pierwsze zgłoszenie o oszustwie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w na początku stycznia tego roku, okazało się, że od listopada mężczyzna działał na terenie całej Polski i wyłudzał telefony komórkowe od operatora.

W miniony piątek dzięki świetnej współpracy żyrardowskich policjantów z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu 43-latek został zatrzymany we Wrocławiu podczas przejmowania kolejnego telefonu. Szybkie i zdecydowane działania w tej sprawie były możliwe dzięki współpracy policjantów z : Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz firmy Polkomtel. Podejrzany usłyszał 7 zarzutów z art. 286 KK. Zatrzymanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności, ponieważ już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. 43-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa i w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

st. asp. Agnieszka Ciereszko

fot. Pixabay