Zginęła w seicento

W minioną niedzielę na terenie gminy Nowa Sucha. W miejscowości Nowy Kozłów Pierwszy na drodze krajowej nr 92 o godzinie 19.05 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z naczepą i fiata seicento.

W wyniku wypadku ucierpiały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.

– W momencie dotarcia na miejsce wypadku strażacy musieli rozgiąć karoserię, by wydobyć poszkodowanych z wraku samochodu. Jedna z osób – kobieta nie wykazywała funkcji życiowych. Poddana została resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Jednak bez efektów. Przybyły lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kobiety. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Strażacy z jednostki ratowniczo–gaśniczej z Sochaczewa oraz OSP Antoniew zabezpieczyli miejsce zdarzenia w Kozłowie na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję i prokuraturę. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin.

W weekend doszło do trzech podobnych zdarzeń z udziałem samochodów. Jednak, jak dodaje Rafał Krupa, te kolizje nie miały tak tragicznego finału, jak ta w Kozłowie.

Początek grudnia obfituje w kolizje drogowe. 5 grudnia były takie zdarzenia w Tułowicach, Pawłowicach i Żdżarowie. Choć wyglądały bardzo groźnie, obyło się bez ofiar w ludziach.

– Kierowcy czasem przeceniają swe możliwości, a warunki drogowe są teraz, szczególnie nad ranem i rano bardzo trudne. Mgły, mżawki i lekka gołoledź sprzyjają wypadkom. Zalecamy więc kierowcom szczególną ostrożność. Efektem mniejszej koncentracji na drodze mogą być wypadki i mamy to, co mamy – stwierdza Rafał Krupa.

Bogumiła Nowak

 Fot. OSP Antoniew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz