Strona główna Teresin Zagrali dla potrzebujących

Zagrali dla potrzebujących

502
0
PODZIEL SIĘ

Sportowe emocje, zacięte piłkarskie pojedynki, a przy tym świetna zabawa. W Zespole Szkół w Teresinie po raz kolejny społeczność aktywnie włączyła się w akcję „Niebieska Gwiazdka”.

Halowa rywalizacja w piłkę nożną była też doskonałą okazją, by zebrać dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Teresin.

Mikołajkowy Turniej Piłkarski w ramach policyjnej „Niebieskiej Gwiazdki” zorganizowany został przez teresiński Zespół Szkół i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Stawką rozgrywek, w czwartek 6 grudnia, był puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta. Oczywiście nie mogło zabraknąć pomysłodawczyni „Niebieskiej Gwiazdki” i głównej koordynatorki charytatywnej akcji – st. sierż. Anny Opęchowskiej-Ciak, niezwykle zaangażowanej policjantki z Teresina. W tym roku to już szósta edycja przedsięwzięcia teresińskiego Posterunku Policji. Imprezę z ramienia Starostwa poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli, kolejny raz udowadniając swoją otwartość i wrażliwość na ludzkie potrzeby. Na starcie stanęło osiem ekip, wśród nich „Błękitna Drużyna”, czyli reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na czele z Katarzyną Żak, piłkarską mistrzynią świata drużyn mundurowych! Emocji zabraknąć nie mogło, a każdy z uczestników i kibiców podarunkiem wsparł „Niebieską Gwiazdkę”.

Puchar starosty Jolanty Gonta ostatecznie powędrował do drużyny z klasy pierwszej w składzie: Wojciech Gieleciński, Gracjan Regulski, Albert Kozłowski, Maciej Rusin, Piotr Kaczmarek, Damian Paluch, Sebastian Szymańczak, Klaudiusz Łukasiewicz. Główne trofeum wręczyła im Ewa Odolczyk, dyrektor szkoły. Z kolei w zespole Policji zagrali: Cezary Gasik, Damian Papierowski, Paweł Błaszczyk, Tomasz Wojciechowski, Bartosz Matusiak (absolwent ZS Teresin) i wspomniana już Katarzyna Żak.

Młodzież po raz kolejny pokazała, że potrafi pomagać i zjednoczyć siły dla dobrego celu i spełnienia marzeń innych, nawet, jeśli pomaga policjantom. Rywalizacja była zacięta i zabawa wspaniała, za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówiła dzielnicowa Anna Opęchowska-Ciak.

Jednak nie tylko piłkarski turniej odbył się tego dnia w Zespole Szkół w Teresinie. Odbywało się też mnóstwo imprez towarzyszących, m.in. liczne konkursy, wystawa ozdób świątecznych, warsztaty plastyczne, a w szkolnej świetlicy chętni oglądali film. Słowem, każdy znalazł coś dla siebie.

ZST

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułPomór zabił dzika