Wypadek za wypadkiem

W przeciągu jednego tygodnia w tym samym miejscu doszło do dwóch wypadków. Na skrzyżowaniu w Elżbietowie dwukrotnie zderzyły się samochodów. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Pierwszy z wypadków na skrzyżowaniu w Elżbietowie miał miejsce 23 listopada, po godzinie 15. Po dojeździe na miejsce ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły samochody osobowe subaru i seat. Pierwszy z pojazdów leżał na lewym boku. Autami podróżowali wyłącznie kierujący, którzy wysiedli o własnych siłach. Nie odnieśli żadnych obrażeń poza drobnymi potłuczeniami. Akcja strażaków z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Szymanowa i Niepokalanowa trwała około godziny. Na miejscu usunięto skutki wypadku, czyli szczątki z rozbitych samochodów.

Do kolejnego zdarzenia w tym miejscu doszło 5 dni później, czyli 28 listopada po godzinie 8. Tym razem było już niego groźniej, choć również i tym razem nikt nie zginął. Jednak niewiele brakowało, by mogło dojść do śmiertelnego wypadku.

Na skrzyżowaniu w Elżbietowie ponownie zderzyły się dwa samochody osobowe – skoda fabia oraz hyundaiem. Kierowca pierwszego z aut wysiadł o własnych siłach i nie odniósł obrażeń. Jednak kierująca hyundaiem kobieta, która wcześniej wymusiła pierwszeństwo przejazdu zaklinowała się w rozbitym pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, tak by nie było zagrożenia dla przebywającej we wraku kobiety. Po czym wydobyli ją, wycinając dojście przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Jednocześnie też poszkodowanej kobiecie założyli kołnierz ortopedyczny, by unieruchomić szyjny odcinek kręgosłupa. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych przykryto poszkodowaną. Przez cały czas kobieta była przytomna. Choć wszystko wyglądało groźnie, to na szczęście skończyło się szczęśliwie. Poszkodowana odwieziona została na obserwację do szpitali w Grodzisku Mazowieckim. Poszkodowana może mówić o ogromnym szczęściu.

Na skrzyżowaniu w Elżbietowie ponownie działali strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Sochaczewa oraz zastępy z OSP z Szymanowa i Niepokalanowa. Akcja ratunkowa oraz porządkowania skrzyżowania ze szczątków rozbitych pojazdów ponad 3 godziny.

BN

Fot. PPSP Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz