Strona główna Sochaczew miasto Wyłania się przystań

Wyłania się przystań

748
0
PODZIEL SIĘ

Wygląda na to, że jeżeli nie zmienią się warunki atmosferyczne, to jeszcze w grudniu zostanie wykonany strop hangaru nowej przystani. W ubiegłym tygodniu firma Sochbud przystąpiła do demontażu szalunków z wylanych już ścian hangaru.

Kolejnym krokiem będzie układanie zbrojenia stropu, na którym spocznie nowy budynek przystani. Jednocześnie firma przystąpiła do montażu zbrojenia murów oporowych od strony rzeki i byłej strzelnicy. Dzięki ich budowie wokół przystani będzie mógł powstać plac.

Zakończono także prace związane z budową części nadrzecznych bulwarów. Pozostałe z nich, w tym główny ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż skarpy przy ulicy Cmentarnej, zostanie wybudowany w przyszłym roku.

Wykonanie obecnie ścieżki spacerowej mogłoby spowodować jej zniszczenie przez samochody ciężarowe dowożące materiały potrzebne do budowy nowej przystani. Konieczność ich dowozu powoduje, że także w tym roku nie zostanie położona nowa nawierzchnia na przebudowywanej obecnie ulicy Podzamcze.

Przypomnijmy, że inwestycja mająca na celu zagospodarowanie terenów nad Bzurą ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Natomiast koszt jej realizacji wyniesie ponad 13 milionów złotych.

es

Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolędowania czas
Następny artykułRozdali klucze do sukcesu