Strona główna Wyszogród Woda nadal problemem w gminie

Woda nadal problemem w gminie

541
0
PODZIEL SIĘ

Wyszogród w ostatnich latach boryka się z problemami dotyczącymi dostaw wody. Sieć wodociągowa jest mocno wyeksploatowana i awaryjna. Nie ma praktycznie miesiąca, aby w jakieś części gminy nie pojawiały się problemy z wodą.

Sprawami dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta i gminy Wyszogród od kilku lat zajmuje się Remondis Aqua Wyszogród sp. z o.o, która jest dzierżawcą sieci wodociągowo–kanalizacyjnej na tym terenie.

Jak wspomniał Krzysztof Cybulski, prezes Remondis Aqua, w czasie sesji rady Gminy i Miasta Wyszogród podczas dorocznego podsumowania działalności firmy w połowie roku, problemy sieci wodno-kanalizacyjnej nie są sprawą ostatnich miesięcy czy lat.

– Sieć ma już swoje lata i wymaga modernizacji. Jednak są to koszty, a te nie pozwalają na szybką przebudowę. Firma stara się robić to sukcesywnie i etapami – wspomniał wtedy prezes.

Stąd jednak nie na wszystkich odcinkach udaje się podjąć wszystkie remonty. Prace, jak informuje Biuro Obsługi Klienta, wykonywane są po każdym zgłoszeniu. Jednocześnie Remondis stara się wymieniać najbardziej wyeksploatowane i zniszczone odcinki. Zmieniane są także ujęcia i hydranty.

Ostatnie dwa tygodnie były okresem utrudnionego dostępu do wody. Jednak przerwy w sumie trwały cztery godziny. 22 listopada w Rębowie zainstalowany został nowy hydrant. Od godziny 9.00 do 11.00 wyłączona była sieć i krany były suche w tym czasie w Rębowie, Wilczkowie, Drwałach, Starzynie, Marcjance, Rakowie i Ciućkowie.

– Nazajutrz na dwie godziny wyłączona była sieć i sprawdzana – informuje BOK Remondis. – Staramy się te montaże robić jak najszybciej, by mieszkańcy mieli jak najmniej niedogodności.

Awarii jednak nie da się przewidzieć. Choć i tu firma stara się ograniczyć czas wyłączeń. Jednak średnio raz, dwa razy w miesiącu do takich zdarzeń dochodzi. Ostatnia większa awaria miała miejsce 27 listopada na ul. Słonecznej, Poniatowskiego i Szkolnej w Wyszogrodzie. Wysiadła główna linia wodociągu. Wody brakowało przez około 3 godziny.

BN

Fot. Archiwum