Strona główna Kultura W świątecznym klimacie

W świątecznym klimacie

447
0
PODZIEL SIĘ

Kramnice Miejskie w niedzielę, 16 grudnia, tętniły życiem. Poza możliwością skorzystanie z zakupów na kiermaszu świątecznym, najmłodsi mieszkańcy Sochaczewa i okolic mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych, wysłuchać opowieści świątecznych i pograć w gry planszowe.

W czasie kiermaszu bożonarodzeniowego można było kupić niezliczoną ozdób choinkowych i stroików. Królowały dziergane z włóczki bombki. Stroiki przyciągały naturalnymi materiałami i wymyślnymi. Bardzo wiele było zabawek i drobiazgów dla maluchów. Przepiękne maskotki misiów, króliczków, księżniczek i innych stworków. Wszystkie bajecznie kolorowe i przytulne w dotyku. Uwagę przyciągała też biżuteria – wymyślne bransoletki i kolczyki. Tradycyjnie nie zabrakło zestawów łakoci pakowanych w woreczki i pakieciki.

Kiermaszowi towarzyszyła Świąteczna Scena, na której występowali soliści i zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Najwięcej emocji wzbudzali najmłodsi. Szczególnie barwne były występy Zespołu Folklorek.

Odbył się też pokaz florystyczny kwiaciarni Danuty Klonowskiej. Pokazała jak przygotować kompozycje świąteczne na stół i jakich do nich użyć materiałów, aby dekoracja była trwała i miała odpowiedni charakter. Obecnie są duże możliwości przygotowania takich kompozycji, gdyż jest bardzo dużo surowców dekoracyjnych. Jednak najlepiej jak co roku sprawdzają się elementy drewniane oraz suszone dodatki roślinne np. owoce.

Burmistrz Piotr Osiecki i poseł Maciej Małecki czytali młodym sochaczewianom opowieści bożonarodzeniowe.

Najwięcej emocji czekało na koniec kiermaszu. Rozstrzygnięto konkurs „Figa z Makiem” na najlepszy wypiek. Jurorzy pod przewodnictwem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa mieli bardzo trudny wybór. Wszystkie ciasta świąteczne były pyszne. Jednak bezkonkurencyjne był tort „Figa z makiem” , wykonany przez Anetę Bożewską. Sochaczewianom smakowały też rogaliki makowe, ciasto z makiem i konfiturą z kiwi, ciasto makowo-wiśniowe oraz torcikowe kompozycje.

BN

Fot. Bogumiła Nowak