Strona główna Kultura W styczniu nowe kino

W styczniu nowe kino

772
0
PODZIEL SIĘ

Już w styczniu w Sochaczewie ruszy Kino E-Cafe Odeon – nowoczesna i doskonale wyposażona placówka kulturalna. To niepowtarzalna propozycja dla mieszkańców nie tylko Sochaczewa, ale i okolic. Nowe kino znajdzie się w siedzibie Domu Rzemiosł przy ul. Żeromskiego. Pracować ma przez siedem dni w tygodniu.

– Cieszę się z tego, że w mieście powstanie zupełnie nowa placówka kulturalna. Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętnić życiem, a każdy z mieszkańców znajdzie tu coś, co będzie go interesować. Sądzę, że drugie kino spełni oczekiwania nie tylko sochaczewian. Stworzenie takiego miejsca daje się pogodzić z działalnością Cechu. Nie będzie to też takie zwykłe kino, a super nowoczesne – wspomniał Sylwester Kaczmarek, przewodniczący rady Miasta Sochaczew i jednocześnie podstarszy Cechu Rzemiosł w Sochaczewie.

 Nowoczesność i klimat

Jednak sochaczewianie muszą jeszcze trochę poczekać na inaugurację nowego kina. Obiekt na razie przechodzi gruntowny remont, głównie dwóch sal kinowych oraz holu głównego. Twórcy nowego kina deklarują jednak, że ruszy ono już w styczniu.

– Nie chcemy się za bardzo spieszyć i robić wszystkiego pod presją czasu. Kino ma być przygotowane perfekcyjnie, aby nie było żadnej wtopy. Dołożymy starań, by nowy obiekt spełnił oczekiwania mieszkańców. Na pewno, co wiemy z wcześniej przeprowadzonych rozmów, wielu ucieszy lokalizacja w centrum. Zgłaszano nam, że właśnie brakuje kina w środku miasta. Mam nadzieję, że będzie to jedna z głównych atrakcji w mieście – zauważyła Marta Zarzyńska, kierownik kina.

Kino ma mieć zachowane oryginalne wnętrze i klimat. Założeniem jest, by nie przypominało multipleksu, a było przyjazne i bardzo przytulne.

– Z multipleksu jest tylko jakość dźwięku i obrazu. Słowem najwyższej klasy nowoczesność. Natomiast przytulność i klimat ma przypominać dawne kina. To ma być miejsce, gdzie przychodzący będą chętnie przebywać i czuć się niemal jak w domu. Gdzie będzie można wpaść, nie tylko na seans filmowy, ale do kinowej kawiarenki, by wypić w ciągu dnia kawę, zjeść coś słodkiego i zapoznać się z ofertą, a ta będzie imponująca – zapewnia Jakub Milewski, specjalista d.s. marketingu i koordynator programu edukacyjnego w Kino E-Cafe Odeon.

Dla każdego coś miłego

Już dziś wiadomo, że twórcy nowego kina: Marta Zarzyńska i Jakub Milewski chcą dać bogaty program różnorodnych imprez. Przedpołudniami planowany jest blok zajęć filmowy dla przedszkoli i szkół. Popołudniami seanse filmowe dla amatorów kinematografii.

– Chciałby, by była to przestrzeń nieograniczona do realizacji różnych projektów edukacyjnych i kulturalnych na przykład kino niedzielne dla rodzin, kino z tak zwanym krzyżykiem, skłaniające do refleksji na sprawami egzystencjalnymi, Noc Muzeów, czy kino tematyczne na przykład z filmami z Bondem, klasyka kina francuskiego, czy japońskiego, jak również przypominające najlepsze dzieła rodzimej kinematografii. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i pomysły mieszkańców oraz współpracę z organizacjami i twórcami. Kino ma być głównym elementem wokół, którego ma toczyć się życie – dodaje Jakub Milewski.

Kinomanów zapewne ucieszy to, że seanse będzie można oglądać w super ergonomicznych i wygodnych fotelach. Jakość dźwięku i obrazów będzie dorównywać najlepszym kinom w Polsce. W sali większej będzie 163 miejsca plus 20 foteli VIP. Natomiast w mniejszej, bardziej kameralnej 49 foteli. Na razie nie ma jeszcze ustalonego cennika za bilety. Jednak w zamyśle twórcy Odeonu nie chcą konkurować z Kinem Mazowsze.

– Mamy swoją własną wizję, własne pomysły i cele. Na pewno cena nie będzie wyśrubowana. A jedno można powiedzieć, że honorowana będzie Karta Dużej Rodziny i wynikające z niej zniżki. Planujemy pracować siedem dni w tygodniu i jeśli trzeba do późnych godzin wieczornych. Będzie można kupić też bilet on-line i zapłacić za niego kartą bankomatową. Obecnie przygotowujemy stronę, gdzie będzie można zobaczyć repertuar i informację na propozycji kinowych. Już wkrótce będzie otwarcie ­– zachęca Marta Zarzyńska.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiątecznie u Domu Chopina
Następny artykułPrąd dla miasta