Strona główna Teresin VI edycja akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

VI edycja akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

565
0
PODZIEL SIĘ

Szósty raz policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy ruszają z akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. To szczególny czas, gdy cała gmina łączy siły, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Pomysłodawczynią akcji jest dzielnicowa – st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Policjantka „zaraziła” swoim pomysłem Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”, a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają także poza granicami kraju. Policjantka wspólnie z wolontariuszami zbiera żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin.

Starszy sierżant Anna Opęchowska-Ciak służy w Policji od września 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze zaangażowana w swoich działaniach, odwiedzała potrzebujących nawet będąc w zaawansowanej ciąży. Teraz jej dwaj synowie też dzielnie pomagają mamie podczas akcji charytatywnej.

Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka-Mikołaj zjawia się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech. Bardzo często pojawiają się również łzy szczęścia. To właśnie dzięki akcji dzielnicowej niektóre dzieci dostały prezent po raz pierwszy w życiu.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin. W tym roku akcja została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni w tym roku również zostaną objęci pomocą w ramach akcji Niebieska Gwiazdka.

Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 16 grudnia 2018 roku o godz. 10 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Nabożeństwo odbędzie się w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas koncertu.

KPP Sochaczew

fot. policja