Strona główna Powiat Szkolenia obrony cywilnej

Szkolenia obrony cywilnej

514
0
PODZIEL SIĘ

Kursokonferencją z zakresu obronny cywilnej, rozpoczął się w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie cykl szkoleń, mających na celu podniesienie kompetencji członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wszystko to w ramach przygotowań do kolejnych powiatowych ćwiczeń obronnych zaplanowanych na 2020 rok.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowotnego, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu, miasta Sochaczew, straży pożarnej, policji, weterynarii i sanepidu. Podczas szkolenia, które poprowadził Inspektor Obrony Narodowej Roman Balcerowiak, rozmawiano m.in. na temat przepisów międzynarodowego prawa humanitarnego, zasad i kompetencji organów administracji publicznej w zakresie obrony cywilnej oraz zasady tworzenia i odbywania służby w jej formacjach. Dyskutowano także o funkcjonowaniu jednolitego Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.

Szkolenie, którego organizatorem był Wydział Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowotnego, Zarządzenia Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, współfinansowane było ze środków dotacji celowej z budżetu państwa w ramach działu Bezpieczeństwo Publiczne, Ochrona przeciwpożarowa rozdział – Obrona cywilna.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie