Strona główna Teresin Szkolą zawczasu

Szkolą zawczasu

534
0
PODZIEL SIĘ

 Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie już teraz rozpoczęli akcję z cyklu „Bezpieczne ferie”. Choć do zimowej przerwy międzysemestralnej w szkołach pozostało jeszcze trochę czasu, to strażacy mimo wielu zadań związanych z bieżącą pracą, zdołali znaleźć czas, by działać profilaktycznie.

Bo właśnie taki charakter mają na celu spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem bracia z Niepokalanowa gościli w Szkole Podstawowej im. Św. Maksymiliana w Teresinie.

Głównym tematem były pogadanki o bezpieczeństwie, o zachowaniu wobec różnego rodzaju zagrożeń, o naszej pracy i działaniach. Przedstawialiśmy niektóre aspekty udzielania pierwszej pomocy. Pogadanka objęła dwie godziny lekcyjne z dwoma grupami dzieci. Na koniec jak zawsze były pytania, przymierzanie strażackich hełmów, oraz wspólne zdjęcia. To był miły i mamy nadzieję, bardzo efektywnie spędzony czas z młodymi mieszkańcami naszej gminy – przyznają strażacy z OSP Niepokalanów, jednostki, która przypomnijmy, należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i jest jedną z przodujących jednostek w powiecie sochaczewskim.

Marcin Odolczyk