Strona główna Kronika kryminalna Sprzedawał rowery, których nie miał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Sprzedawał rowery, których nie miał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

706
0
PODZIEL SIĘ

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu sochaczewianinowi podejrzanemu o kilkanaście internetowych oszustw. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych wystawiał na sprzedaż rowery damskie, których nie posiadał w momencie, gdy na jego konta bankowe wpływały pieniądze od kolejnych oszukanych osób.

Mieszkaniec Sochaczewa wystawił na sprzedaż na jednym z portali społecznościowych dwa rodzaje damskich rowerów. Każdy z nich wycenił na kilkaset złotych. Jednoślady cieszyły się dużym zainteresowaniem internautów. Niektórzy z nich zdecydowali się na zakup i przelewali pieniądze na konto wskazane przez mężczyznę. Gdy nie otrzymali roweru, ani zwrotu pieniędzy, powiadamiali Policję.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalił, że 27-latek założył kilka kont na znanym portalu społecznościowym i wstawiał ogłoszenia na wielu grupach sprzedażowych. Posługiwał się również kilkoma kontami w różnych bankach. Policjanci udowodnili mężczyźnie, że oszukał w ten sposób 18 osób z całej Polski. Uważają jednak, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Sochaczewianin usłyszał już zarzuty oszustwa. Za popełniony czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Niektórzy robią jeszcze ostatnie zakupy na święta. Duża część z nas wykorzystuje do tego internet. Zawsze pamiętajmy jednak, żeby przed złożeniem zamówienia zawsze sprawdzić opinie na temat sprzedającego, ale także sklepu w którym zamierzamy wydać pieniądze.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

fot. Policja