Strona główna Nowa Sucha Spotkają się po sylwestrze

Spotkają się po sylwestrze

563
0
PODZIEL SIĘ

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej odbyło się 3 grudnia spotkanie informacyjne na temat realizowanego na terenie gminy projektu, dotyczącego stworzenia miejsca spotkań i świadczeń opiekuńczych w Klubie Seniora.

Do 27 grudnia zapisywane są – przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – osoby, które chcą uczestniczyć w działalności Klubu Seniora. Jolanta Kalińska – kierownik GOPS, oraz Anna Wiśniewska – starszy specjalista pracy socjalnej przedstawiły na spotkaniu założenia projektu, jego cele, zadania, sposób realizacji działań w ciągu okresu realizacji. Odpowiedziały także na pytania dotyczące kryteriów rekrutacji uczestników oraz zapoznały z obowiązującymi dokumentami rekrutacyjnymi.

Projekt zakłada, że weźmie w nim udział 60 osób, wobec których zaplanowano spotkania z diabetologiem, kardiologiem, dietetykiem, a także możliwość skorzystania z porad pracownika socjalnego i radcy prawnego. Działania będą polegały na przeciwdziałaniu osamotnieniu oraz rozwijaniu indywidualnych zainteresowań i aktywności poprzez udział w zajęciach z rękodzieła, relaksacyjno-gimnastycznych, teatralnych, informatycznych, wyjazdów na basen, do kina i teatru. Przewidziano także wieczorki muzyczno-taneczne i festyny integracyjne.

Działalność Klubu Seniora ruszy po nowym roku.

oprac. BN

fot. Pixabay