Strona główna Iłów Rozdali klucze do sukcesu

Rozdali klucze do sukcesu

822
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyło się I Ogólnopolskie Spotkanie Laureatów Festiwali Piosenki Klucz do Sukcesu Iłów 2018. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło 35 wykonawców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych. To największa w tym roku i ostatnich latach impreza kulturalna w Iłowie, oraz w całej historii GOK, który był głównym organizatorem.

 Zmagania konkursowe trwały w sobotę 1 grudnia, od godziny 10.00 do 14.00. Wielki finał i wręczenie laurów odbyło się o godzinie 15.30. W jury zasiedli – wokalistka Aleksandra Standowicz, Edward Chonchera – animator estrady i Aleksander Pałac – producent telewizyjny i kompozytor. Po wysłuchaniu młodych artystów jury przyznało nagrody, wyróżnienia oraz nominacje do festiwali międzynarodowych i zaproszenia do udziału w projekcie musicalowo-płytowym.

Laury dla najlepszych

Małe Studio Piosenki na I Ogólnopolskim Spotkaniu Laureatów Festiwali Piosenki Klucz do Sukcesu znalazło się w czołówce, zdobywając cały wachlarz głównych nagród i wyróżnień.

W kategorii wiekowej 7-10 lat najlepsza była Gabriela Zalewska z Warszawy, która otrzymała Złoty Klucz. Srebrny Klucz wywalczył Antoni Marzec z Kutna, a Brązowy – Wiktor Jabłoński z Gizałek. Iłowianka Amelia Tomaszewska w tej kategorii otrzymała wyróżnienie pierwszego stopnia i zaproszenie do udziału w przyszłorocznym projekcie musicalowo-płytowym. Młoda artystka zdaniem jurorów należy do grona bardzo zdolnych i pracowitych. Drugie wyróżnienie dostała Nikola Jarosz z Kielc.

Natomiast w grupie 11-13 lat iłowianom nie udało się zdobyć nagród. Zdobywczynią Złotego Klucza została Karina Skwarczyńska z Porąbki. Srebrny Klucz jurorzy wręczyli Kindze Wołoszyn z Józefina, a Brązowy ­– Julii Płocharczyk z Wałów. Pierwsze wyróżnienie przypadło Natalii Grzejszczyk z Mąkocic, a drugie Lilianie Grzesiak z Piły.

W najstarszej grupie wiekowej jednak najwyższą nagrodę i Złoty Klucz dostał Zespół Teraz My, który prawie na wszystkich ogólnopolskich festiwalach piosenki w ostatnich latach zaznacza swą obecność, zdobywając główne nagrody. Srebrnym Kluczem może w tej kategorii pochwalić się też iłowianka Natalia Modrzejewska. Natomiast Brązowy Klucz otrzymał zespół The Mints z Warszawy. Wyróżnienia przyznano zespołowi Wild z Lidzbarka Warmińskiego i Magdalenie Juśkiewicz z Korfantowa.

Swoją nagrodę przyznał Waldemar Czubiel, dyrektor festiwalu. Otrzymał ją Grzegorz Szymański z Łodzi.

Sukces całej gminny

– Spotkanie Laureatów wykazało, że nasz iłowski Zespół Teraz My ma naprawdę teraz swój czas. Pokazał się z jak najlepszej strony i do tego do kolekcji dołączył kolejne, znaczące laury – stwierdziła jedna z mieszkanek Iłowa zaraz po festiwalu.

Zespół z Iłowa występuje w składzie: Natalia Kuźmińska, Ewelina Kuźmińska, Magdalena Cichosz, Katarzyna Cichosz, Natalia Modrzejewska, Natalia Cichocka, Michalina Dumaj i Aleksandra Tomczak. Dziewczęta otrzymały również nominację do udziału w trzech   Międzynarodowych Festiwalach Piosenki – w Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Jednak, jak zaznacza instruktorka Małgorzata Czubiel, zespół nie da rady zorganizować się i pojechać na wszystkie trzy festiwale. Powodem są koszty wypraw. Stąd członkinie zespołu zaproponowały, aby zwrócić się drogą internetową o pomoc w wybraniu jednego z miejsc poprzez głosowanie.

Ponadto warto dodać, że iłowianki Zuzanna Sikora i Zuzanna Wiedeńska, co prawda nie dostały żadnych laurów w konkursie, ale otrzymały zaproszenie do udziału w projekcie musicalowo-płytowym „W krainie czarów”, który będzie realizowany w przyszłym roku.

Impreza zdaniem uczestników była sukcesem organizacyjnym. Podziękowania należą się zwłaszcza Mariuszowi Szymaniakowi za realizację światła i dźwięku, a także Przemysławowi Wasilewskiemu z Tęczowego Ogrodu. Osobno organizatorzy dziękują Danucie Kiełbasińskiej i sołtys z Iłowa Danucie Orlińskiej, które wraz z rodzicami iłowskich uczestników przeglądu zadbały, by nikt nie był głodny.

Za rok kolejne zdobywanie Kluczy do Sukcesu.

Bogumiła Nowak

Fot. GOK Iłów