Strona główna Iłów Rektor WAT generałem

Rektor WAT generałem

1302
0
PODZIEL SIĘ

Zaprzyjaźniony z gminą Iłów oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, płk Tadeusz Szczurek, rektor – komendant Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie dostał nominację na generała brygady Wojska Polskiego. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 29 listopada przy okazji Dnia Podchorążego, który upamiętnia rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego.

Nominacje wręczył Andrzej Duda, prezydent RP. Nowy generał uznany jest za specjalistę w zakresie nauk filozoficznych i nauk o bezpieczeństwie. Tadeusz Szczurek miał być już rok temu generałem na wniosek Antoniego Macierewicza, ministra MON, ale wtedy prezydent Andrzej Duda nie wyraził na to zgody. Po nominacji na rektora z jego inicjatywy WAT właczyła się w prace nad eksperymentami Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem. W ubiegłym roku ówczesny pułkownik Szczurek odznaczony został tylko Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla obronności kraju. Tym razem nominację wysunął sam prezydent.

– Tadeusz Szczurek jest osobą bardzo wspierającą nas w różnych pracach Stowarzyszenia związanych z historią naszego regionu, a dotyczącą działań wojennych na tych terenach w przeszłości. Zawsze, jak tylko może uczestniczy w gminnych świętach związanych z obchodami niepodległości, czy upamiętnienia żołnierzy Kampanii Wrześniowej 1939 roku i okupacji. Bardzo często nas też odwiedza bez specjalnej okazji – mówi Wanda Dragan, radna powiatu sochaczewskiego i członek Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

BN

Fot. WAT.edu.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZwolnij na Towarowej
Następny artykułZginęła w seicento