Strona główna Edukacja Prymusi z pucharami

Prymusi z pucharami

574
0
PODZIEL SIĘ

Pod koniec listopada grupa dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej Akademia Prymusa wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Creative Baltie 2018 w Czechach.

Aż sześcioro z nich zajęło w swych kategoriach wiekowych miejsca od pierwszego do trzeciego. Na przysłowiowym pudle stanęli: Maks Davidek i Pola Malesa (klasy I-III), Aniela Więcek, Lena Malesa i Nina Hacia (klasy IV-VI) oraz Antoni Więcek (klasy VII-VIII SP i III GIM.)

Kilka dni po powrocie z Czech, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami spotkali się w ratuszu z burmistrzami Piotrem Osieckim i odpowiadającym za oświatę Markiem Fergińskim. Rozmawiano o szkole, konkursach, w których startują uczniowie i w jakich dziedzinach osiągają największe sukcesy. Piotr Osiecki pogratulował dzieciom świetnego wyniku i podkreślił, że w życiu każdego młodego człowieka bardzo ważną rolę odgrywa mentor, a skuteczna zachęta do zgłębiania któregoś przedmiotu, potrafi zaważyć na późniejszym wyborze ścieżki zawodowej.

Potem laureaci konkursu prezentowali swoje gry, w tym m.in. quiz sprawdzający wiedzę o największych dokonaniach królów z dynastii Piastów. Na pamiątkę tego spotkania burmistrz Piotr Osiecki wręczył uczniom zestawy miejskich gadżetów promocyjnych.

UM Sochaczew

Fot.: UM Sochaczew