Strona główna Sport Pracowity weekend

Pracowity weekend

367
0
PODZIEL SIĘ

TENIS STOŁOWY

Sporo pograli sobie tenisiści stołowi WKS Sochaczew. W niedzielę, w meczu ligowym ograli 8:3 Spaloną Pralnię II Warszawa. Zwycięstwo było zakończeniem pracowitego dnia.

Od rana Adam Ertman i Wojciech Gabler rywalizowali w II Grand Prix Mazowsza Seniorów i Seniorek. Co prawda nie zajęli czołowych miejsc, ale mieli okazję pograć z dobrymi rywalami. Adam Ertman w drugiej rundzie miał okazję stanąć naprzeciwko Macieja Kucharskiego, który jest synem legendy polskiego tenisa stołowego Leszka Kucharskiego. Co prawda przegrał 0:3, ale pokazał się z dobrej strony.

Oprócz zawodników WKS w zawodach tych zagrali: Aleksandra Wojtczak (SKTS Sochaczew), Mateusz i Damian Selerscy, Paweł Brylak (wszyscy Tęcza Budki Piaseckie) oraz Mikołaj Kamiński reprezentujący obecnie klub Między Innymi Wołomin. Najdalej zaszedł Kamiński, który w ćwierćfinale przegrał 1:3 z Damianem Kreftem (Pogoń Siedlce).

Miejsca naszych zawodników:

9-12. Aleksandra Wojtczak (SKTS Sochaczew)

5-8. Mikołaj Kamiński (Między Innymi Wołomin)

9-12. Paweł Brylak (Tęcza Budki Piseckie)

17-20. Damian Selerski (Tęcza Budki Piaseckie), Wojciech Gabler (WKS Sochaczew)

33-48. Adam Ertman

Wojciech Gabler zagrał jeszcze w II Grand Prix Polski Juniorów, który odbył się w Ostródzie. Podopieczny Justyny Mamcarz w eliminacjach wygrał 3:2 z Marcinem Lasotą (Kuźnia Martex Rybnik) oraz przegrał 0:3 z Michałem Kuźbińskim (Gorzovia Gorzów Wielkopolski). Niestety zajął w swojej grupie trzecie miejsce i odpadł z turnieju.

Tomasz Ertman

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKilka ostatnich sekund
Następny artykułZdobyli 19 medali