Strona główna Sochaczew miasto Pożar pustostanu

Pożar pustostanu

563
0
PODZIEL SIĘ

27 grudnia  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie o godzinie 3:10 wpłynęło zgłoszenie od przejeżdżającego wiaduktem kierowcy o łunie widocznej na Osiedlu Kolejowym.

Dyżurny na miejsce zadysponował trzy zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe i przeprowadzonym rozpoznaniu kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że pożarem w całości objęty jest opuszczony budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej o wymiarach około 8×8 metrów. Do zdarzenia zadysponowano dodatkowo dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni, z czego jeden na zabezpieczenie rejonu operacyjnego do siedziby KP PSP.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu. Z uwagi na rozwiniętą fazę pożaru i brak możliwości wejścia do środka, ratownicy przez otwory okienne sprawdzili pomieszczenia pod kątem przebywania w budynku osób postronnych. Po przygaszeniu ognia rozpoczęto prace rozbiórkowe z jednoczesnym przeszukaniem pogorzeliska i dogaszaniem.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 10 strażaków PSP i 12 strażaków OSP zakończono o godzinie 7:06.

KPPSP Sochaczew

fot. KPPSP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBezpiecznie na imprezie
Następny artykułPsychopata znad Utraty