Strona główna Kultura Powrót poetki

Powrót poetki

531
0
PODZIEL SIĘ

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 7 grudnia o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Magdaleną Węgrzynowicz-Plichtą, z urodzenia sochaczewianką, a obecnie mieszkanką Krakowa.

Autorka obchodzi w tym roku 20-lecie pracy twórczej. Usłyszymy w jej wykonaniu poezję z tomu „Imponderabilia”, wydanego w tym roku.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta z wykształcenia jest socjologiem i pedagogiem. Poetka ukończyła w Sochaczewie Liceum im. Fryderyka Chopina szkołę oraz muzyczną, a jej ulubionym instrumentem był fortepian. Wydała 7 tomików wierszy – „Doznania”, „Anemony”, „Łaptaki”, „Kalkomanie”, „Pokolenia”, „Miraże”, „Artefakty”. „Imponderabilia”.

W przygotowaniu jest tom inspirowany liryką greckiej poetki Safony – „Safoniana”.

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta publikuje również prozę. Ma na swoim koncie także opracowania redakcyjne, wywiady i omówienia krytyczne, m.in. zbiór esejów o najnowszej poezji „Poetyckie światy. Między Parnasem a Giewontem”. Od 1999 roku do chwili obecnej pracuje jako redaktor naczelny wydawnictwa Idea, a  od 2004 roku prowadzi własne wydawnictwo Signo, w którym wydała ponad osiemdziesiąt tytułów z literatury pięknej. Jest także redaktorem kwartalnika literacko-kulturalnego LiryDram i portalu literackiego Horyzont. W latach 2011-2014 była prezesem krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich.

W trakcie spotkania będzie możliwość rozmowy z Magdaleną Węgrzynowicz-Plichtą oraz kupna jej najnowszego tomiku poezji. Wstęp wolny.

BN

Fot. MBP Sochaczew