Strona główna Samorząd Porządzą budżetem Mazowsza

Porządzą budżetem Mazowsza

711
0
PODZIEL SIĘ

Kolejna sesja VI kadencji Sejmiku Województwa Mazowieckiego za nami. Podczas obrad radnym przedstawiono założenia projektu budżetu Mazowsza na 2019 r.

Planowane dochody wyniosą ponad 3,2 mld zł przy wydatkach wynoszących 19 ponad 3,3 mld zł. Część tych środków zostanie przeznaczonych na poprawę infrastruktury drogowej: ponad 570 mln zł zostanie przekazanych na  budowy, rozbudowy i modernizacje dróg wojewódzkich, a ponad 56 mln zł na remonty dróg powiatowych.

Wracamy do poziomu, w którym inwestycje stanowią ponad 30 procent budżetu. Zapowiada się dobry rok dla Mazowsza. Uda nam się nie tylko zakończyć trwające już inwestycje, ale także rozpocząć nowe – podkreślił podczas sesji marszałek Adam Struzik. Dodajmy, że w wykazie zaplanowanych wydatków drogowych znalazły się dwie inwestycje na terenie powiatu sochaczewskiego. Są to przebudowa ulicy Chopina – 11 milionów złotych oraz modernizacja drogi wojewódzkiej 577 w Brzozowie Starym – 5 milionów złotych.

Na tej samej sesji wybrano również członków Komisji Sejmiku. Jedna z nich, Komisja Budżetu i Finansów, została opanowana przez sochaczewskich radnych. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie nią szefował Adam Orliński. Natomiast na jego zastępcę powołano Marcina Podsędka, a Łukasza Gołębiowskiego na jej członka.

Dodajmy, że Podsędek został także wybrany na członka Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Komisji Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej. Natomiast Łukasz Gołębiowski został członkiem Komisja Polityki Społecznej i Prorodzinnej.

dot.

fot. archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiąteczny spektakl
Następny artykułDybuk w Czechach