Strona główna Kronika kryminalna Podsumowanie akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

Podsumowanie akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

512
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Teresina wraz z mieszkańcami gminy po raz szósty ruszyli z akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. W tym roku obdarowane zostały 53 rodziny – aż 41 z gminy Teresin i 12 z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego.

Starszy sierżant Anna Opęchowska-Ciak wspólnie z wolontariuszami od kilku lat apeluje o żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, co roku zostaje obdarowanych wiele rodzin.

Nasza koleżanka służy w Policji od września 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze była bardzo zaangażowana w działania na rzecz mieszkańców gminy Teresin.

Przygotowane paczki trafiły do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. W tym roku udało się obdarować aż 53 rodziny z terenu powiatu sochaczewskiego. Oprócz żywności i środków czystości udało się zebrać 4 tony węgla, vouchery na ubrania, 3 telewizory, 4 pralki, 2 lodówki, 3 odkurzacze i kuchnie gazowe. Do potrzebujących trafiały także łóżka i krzesła.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin. W tym roku akcja została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, wytypowano 12 rodzinę lub osób samotnych, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

KPP Sochaczew

fot. Policja