Strona główna Kronika kryminalna Pijany i z zakazem próbował oszukać policjantów

Pijany i z zakazem próbował oszukać policjantów

519
0
PODZIEL SIĘ

Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, obowiązywał go czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas legitymowania posłużył się dokumentami należącymi do innej osoby. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem kierowca alfy romeo widząc policyjny radiowóz skręcił gwałtownie z ulicy Piłsudskiego w Botaniczną w Sochaczewie. Manewr ten zauważyli policjanci, którzy pojechali za pojazdem. Kierowca zgasił silnik samochodu i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszy i chwilę później obezwładnili mężczyznę, który próbował stawiać im opór. Podczas przeprowadzanej interwencji od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol.

W trakcie legitymowania mężczyzna twierdził, że jest 27 – letnim mieszkańcem Mińska Mazowieckiego. Wskazał również, gdzie znajduje się prawo jazdy i dowód osobisty. Kierowca  recytował policjantom dane z dokumentów, prawdopodobnie myśląc, że uśpi to ich czujność. Policjanci widzieli jednak, że na zdjęciach w obydwu dokumentach widnieje zupełnie inna osoba.

Okazało się, że kierowcą uciekającym przed radiowozem był 29 – letni sochaczewianin.  Przyznał się do posłużenia dokumentami innej osoby, ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile, a z policyjnego systemu wynikało, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący przez 4 lata.

Kompletnie nieodpowiedzialny sochaczewianin trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj przedstawiono mu zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego oraz posłużeniem się cudzym dokumentem jako swoim. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot. Policja