Strona główna Sochaczew miasto Pies to nie prezent

Pies to nie prezent

457
0
PODZIEL SIĘ

 Coraz więcej schronisk w Polce wprowadza przed świętami zakaz adopcji zwierząt. Tak m.in. jest w Tczewie czy Bełchatowie.

Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której zwierzę staje się świątecznym prezentem. Potem okazuje się, że choć pobudki były dobre i chęci nie brakowało, to po kilku dniach ekscytacja mija i pies czy kot staje się tylko kłopotem.

Taki zakaz nie obowiązuje natomiast w miejskim schronisku Azorek, gdzie jak nas poinformowano nie obserwuje się wzmożonego zainteresowania adopcją zwierząt w okresie przedświątecznym.

W ciągu roku z naszego schroniska adoptowanych jest ponad 100 psów. I za każdym razem osobom, które decydują się na ten krok tłumaczymy, że decydują się na adopcję psa przyjmujmy do domu nie zabawkę dla dziecka, ale nowego członka rodziny. To z kolei powoduje, że będzie on z nami na całe życie i nie można go, gdy nam się znudzi, schować do szafy jak zabawkę – powiedziano nam w schronisku Azorek. Dodając, że jeżeli już decydujemy się na zrobienie takiego prezentu dziecku, to najpierw musimy zastanowić się, ile czasu będziemy poświęcić pupilowi i czy jesteśmy w stanie temu sprostać.

dot

fot. Pixabay