Strona główna Kronika kryminalna Odpowie za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy

Odpowie za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy

1007
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci zatrzymali 61 – letnią mieszkankę gminy Sochaczew u której znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nie jest to jej pierwszy taki konflikt z prawem.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie przystąpili do realizacji sprawy nad którą pracowali od kilku miesięcy. Dotyczyła ona przechowywania oraz wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W zeszły czwartek policjanci weszli do domu 61 – letniej mieszkanki gminy Sochaczew. Kobieta była całkowicie zaskoczona akcją policji. Kryminalni w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli kilka tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kilkaset złotych pochodzących z tzw. utargu. Ustalono, że kobieta z przestępczego procederu uczyniła stale źródło dochodu.

W trakcie czynności policjantów w domu zatrzymanej kobiety, do drzwi pukali kolejni klienci. Operacyjni ustalili, że kobieta za jedną paczkę papierosów pobierała połowę mniejszą kwotę niż za „legalne” papierosy kupione w sklepie. Przestępczy proceder trwał od dłuższego czasu, więc wartość strat na szkodę Skarbu Państwa jest w trakcie ustalania

Zatrzymana 61 – latka została doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Tam ogłoszono jej zarzut z art. 65 KKS, za co grozi wysoka grzywna. Podejrzana przyznała się do popełnionego czynu.

Nie jest to jej pierwszy konflikt z prawem. Kilka lat temu policjanci z Sochaczewa prowadzili w jej sprawie podobne postępowanie. Wtedy również znaleziono papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

kom. J. Godos/ AD

fot. Policja