Strona główna Sochaczew miasto Nasi w radzie Chorągwi

Nasi w radzie Chorągwi

493
0
PODZIEL SIĘ

W Warszawie 1 grudnia odbył się Zjazd Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego, podczas którego wybrano jej nowe władze. Komendantem Chorągwi został harcmistrz Cezary Supeł.

Ponadto do Władz Chorągwi wybrano trzech instruktorów z sochaczewskiego hufca, którzy będą pełnić funkcje w Radzie Chorągwi, jej przewodniczącym został hm. Krzysztof Wasilewski. Z kolei phm. Anna Wasilewska  w Komendzie Chorągwi zajmie się promocją, a w Komisji Rewizyjnej zasiądzie phm. Jarosław Dąbrowski.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia osób, których harcerska działalność zasługuje na szczególną uwagę. Wśród nich znalazł się m.in. hm. Krzysztof Wasilewski, komendant Hufca ZHP Sochaczew. Otrzymał on medal za zasługi w wychowaniu wodnym ZHP im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz wspólnie z hm. Julianem Tasieckim odznakę „Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP”. Ponadto w podziękowaniu za troskę, pomoc i służbę na rzecz chorągwi Honorową Odznakę Chorągwi Mazowieckiej ZHP otrzymali instruktorzy naszego hufca: phm. Anna Wasilewska, phm. Katarzyna Mosakowska-Sobótka i phm. Maciej Wasilewski.

Dodajmy, że gościem honorowym zjazdu był Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, który w tym roku został odznaczony przez ZHP tytułem „Niezawodnego Przyjaciela Harcerstwa”.

opr. dot

Fot.: UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUtopieni w ściekach
Następny artykułWeneckie klimaty