Strona główna Młodzieszyn Mikołajki z odrobiną magii

Mikołajki z odrobiną magii

424
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku po raz czwarty uczniowie z całej Gminy Młodzieszyn uczestniczyli w Gminnych Mikołajkach, organizowanych przez Wójta Gminy Monikę Pietrzyk.

Kilka minut przed godziną 10.00 wszyscy zebrali się przed szkołą w Młodzieszynie, gdzie oczekiwali na przyjazd Świętego Mikołaja. W tym roku Mikołaj wszystkich zaskoczył i po raz pierwszy przyjechał wozem strażackim w towarzystwie młodzieszyńskich strażaków.

Po ciepłych powitaniach skierowano się na salę gimnastyczną. Tam Pani Wójt oficjalnie powitała zgromadzonych. Chwilę porozmawiała z dziećmi o tradycjach Mikołajkowych. Następnie wystąpił niecodzienny gość: Karol Sanetti – iluzjonista, magik. W swoim pokazie zaprezentował wiele fantastycznych, magicznych sztuczek. Jego asystentami byli uczniowie oraz nauczyciele. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obserwowali występ, za każdym razem nagradzając artystę gromkimi owacjami.

Po pokazie iluzji nastąpiło podsumowanie konkursu klasowego na bombkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez Wójta Gminy. W kategorii uczniowie klas I-IV – I miejsce zajęła klasa IVb z Młodzieszyna, II miejsce zajęła klasa II z Janowa, III miejsce klasa I z Kamiona. W kategorii klas V-III Gimn. – I miejsce zajęła klasa VIIb z Młodzieszyna, II miejsce klasa VII z Kamiona, III miejsce zajęła klasa VI z Janowa. Klasy otrzymały nagrody w postaci voucherów pieniężnych.

Na koniec Małgorzata Malczewska dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich na gorące kiełbaski i zdrowe soki z Tęczowego Ogrodu.

Po posiłku wystąpił teatr „Maska” z przedstawieniem „Nadchodzące święta każdy zapamięta”.

UG Młodzieszyn