Strona główna Kultura Mazowieccy plastycy na święta

Mazowieccy plastycy na święta

570
0
PODZIEL SIĘ

Choć wystawa prac mazowieckich plastyków z Grupy „BO” jest eksponowana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej już od początku miesiąca to dopiero w piątek, 14 grudnia została oficjalnie otwarta.

Inicjatorem wystawy jest Piotr Czarnecki, znany głównie z przepięknych, autorskich ikon. Obrazy przyjechały z Czerwińska nad Wisłą, gdzie powstały podczas tegorocznych plenerów i gdzie były prezentowane.

Dominują piękne pejzaże i właśnie ikony. Tu autorami są, poza Piotrem Czarneckim, Barbara Rowdal z Błonia oraz Jadwiga Orczyk – Miziołek z Sochaczewa. Pojawiły się też malowane płachty, w których mistrzem jest Alek Kiziniewicz. W plenerze ponadto uczestniczyli – Barbara Derda, Elżbieta Duńska, Barbara Jachimowicz, Katarzyna Nalej, Elżbieta Powroziewicz, Teresa Skrzynecka i Anna Sobierajska.

Wśród przedstawionych prac jest fotografia ikony z sanktuarium księży Salezjanów – Matki Bożej Pocieszenia, wykonanej przez Jadwigę Orczyk – Miziołek i Piotra Czarneckiego na ich zamówienie dla Andrzeja Dudy, prezydenta RP i przekazanej w czasie koncertu „Jaka Wigilia taki cały rok”.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułZłoto dla Teresina