Strona główna Sochaczew miasto Ławeczka na Placu

Ławeczka na Placu

574
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie Urzędu Miejskiego wykona, a następnie zamontuje na Placu Kościuszki „Ławkę Niepodległości”. Na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich została odrzucona w związku z niezgodnością z warunkami zamówienia.

Tym samym zwycięzcą przetargu została firma SESDiA” z Krakowa, która za wykonanie usługi otrzyma 35 424 zł. Część tych środków będzie pochodziła z Ministerstwa Obrony Narodowej, w ramach rządowego projektu upamiętniającego setną rocznicę odzyskania państwowości przez nasz kraj.

Przypomnijmy, że program budowy multimedialnych Ławek Niepodległości jest odpowiedzią na sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda z ławek będzie miała walory edukacyjne oraz praktyczne. Przysiadając na niej podczas spaceru po mieście, będzie można poznać kluczowe informacje dotyczące wydarzeń z 1918 roku, również w odniesieniu lokalnym.

Dzięki sochaczewskiej Ławce Niepodległości wysłuchać będzie można dwóch tekstów. Pierwszy z nich przygotowany będzie przez Muzeum Narodowe, drugi stanowić będą wspomnienie Jana Wojdy z walk o Sochaczew. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR umożliwiające pobranie powyższych materiałów.

Sama ławka zostanie ustawiona na Placu najpóźniej do 20 grudnia.

atu

Fot.: MON