Kilka ostatnich sekund

PIŁKA NOŻNA

W sobotę odbył się kolejny turniej halowej piłki nożnej Unia Boryszew Cup’2018. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn z rocznika 2009. Tradycją turnieju jest, że zapraszane są do udziału uznane ekipy, gdyż według filozofii klubu – trzeba grać z lepszymi, tylko wtedy można się czegoś nauczyć.

Pierwsza runda to mecze eliminacyjne. Unia Boryszew zagrała w grupie B. Dwa mecze zostały wygrane i dwa zremisowane. Najbardziej dramatyczne było spotkanie z ŁKS Łódź, zremisowane 1:1. Decydującego o remisie gola zdobył dwadzieścia sekund przed końcową syreną Dawid Jażdżyk. Gol ten zdecydował o drugim miejscu Unitów i ich awansie do grupy drużyn rywalizujących o miejsca 1-4. W ogóle w tej fazie rywalizacja była bardzo zacięta, a sporo meczów kończyło się remisem.

Tabele po I rundzie

Grupa A

1.Start Otwock 10

2.MDK Płock 6

3.Pogoń Siedlce 6

4.Widok Skierniewice 5

5.Radomiak Radom 1

Grupa B

1.ŁKS Łódź 8

2.Unia Boryszew 8

3.Ceramika Opoczna 6

4.Jeziorak Iława 4

5.Polonia Warszawa 0

Druga faza, to też mecze w grupach. Pierwszą rywalizującą o miejsca 1-4 utworzyły drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupach eliminacyjnych. W grupie drugiej rywalizowano o miejsca 5-8. Zespoły, które zajęły ostatnie miejsca w grupach eliminacyjnych, miały zagrać dwumecz o dziewiątą lokatę.

Druga runda była udana dla naszych młodych piłkarzy, chociaż w decydującym o zwycięstwie w turnieju meczu z MDK Płock stracili gola pięć sekund przed końcem. Na odrobienie strat nie starczyło czasu. Drugie miejsce Boryszewiaków w tak mocno obsadzonym turnieju to duży sukces. Drużyna z Płocka ponownie wygrała Unia Boryszew Cup. Rok temu okazały puchar także trafił do ekipy z miasta „nafciarzy”.

Nasza srebrna Unia zagrała w składzie: Antoni Koguc, Wiktor Bednarski, Dariusz Jeznach, Szymon Jezierski, Dawid Jażdżyk, Jakub Kamiński, Dominik Florczak, Marcel Donat, Filip Białecki, Bartosz Roróg, Mateusz Jaworski, Dawid Duplicki, Michał Łukasik (trener Michał Orliński, kierownik drużyny Mariusz Mamcarz).

Turniej jak zwykle był dobrze zorganizowany i sprawnie przeprowadzony. Do drużyn i wyróżnionych zawodników trafiło sporo nagród, które z pewnością będą przypominały im o tej udanej piłkarskiej imprezie.

Ostateczna kolejność

1.MDK Płock

2.Unia Boryszew

3.Start Otwock

4.ŁKS Łódź

5.Pogoń Siedlce

6.Widok Skierniewice

7.Ceramika Opoczno

8.Jeziorak Iława

9.Polonia Warszawa

10.Radomiak Radom

Pozostałe nagrody

Najlepsi zawodnicy w Unii Boryszew: Dawid Jażdżyk i Dariusz Jeznach

Najskuteczniejszy strzelec – Jan Zarębowski (MDK Płock) – 5 goli

Najlepszy bramkarz – Antoni Koguc (Unia Boryszew)

Najlepszy zawodnik turnieju – Bartek Pawlak (Start Otwock)

Puchar Fair Play – Widok Skierniewice

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz