Strona główna Sochaczew miasto Domykają market

Domykają market

711
0
PODZIEL SIĘ

Po kilku tygodniach przerwy ruszyły prace związane z budową marketu Lidl przy ulicy Traugutta. W ubiegłym tygodniu firma JMS, wykonawca inwestycji, przystąpiła do wylewania fundamentów północnej części budynku.

Przypomnijmy, że prace związane z powstaniem kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego zostały przerwane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Stało się to po tym, jak w wyniku wbijania pali mających ustabilizować grunt, doszło do uszkodzenia kamienicy państwa Zwierzchowskich. Aby kontynuować budowę, trzeba było, albo zamienić projekt inwestycji lub wyburzyć kamienicę. Zdecydowano się na to ostatnie rozwiązanie.

Dodajmy, że powstający przy ulicy Traugutta market będzie miał ponad 1300 metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży Natomiast swoim wyglądem ma częściowo nawiązywać do istniejącej w tym miejscu mleczarni. Dodajmy, że w związku z budową marketu zostanie również przebudowana ulica Traugutta, na której powstanie dodatkowy pas ruchu umożliwiający wjazd na przysklepowy parking.

es

Fot.: Jerzy Szostak