Strona główna Wyszogród Choinkowe Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Choinkowe Spotkanie ze Świętym Mikołajem

440
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 9 grudnia, w budynku „Szkutnia” w Wyszogrodzie odbyło się Choinkowe Spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców naszej Gminy. Organizatorem był Urząd Gminy i Miasta Wyszogród, Stowarzyszenie „Pomóżmy Potrzebującym” oraz Centrum Kultury „Wisła” .

Uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 14.00 od powitania wszystkich zebranych przez Panią Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwonę Gortat, która przekazała wszystkim zebranym piękne życzenia i ciepłe słowa.

Następnie pod kierunkiem animatora – Elfa i Mikołajki dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach. Ich roześmiane buzie były dowodem na to jak świetnie się bawią w oczekiwaniu na Mikołaja, który miał się pojawić o godzinie16.

 Właśnie o tej godzinie nastąpił kluczowy moment wydarzenia – uroczysty akt zapalenia choinki. Mieszkańcy przeszli ze „Szkutni” na Rynek z zapalonymi zimnymi ogniami a Święty Mikołaj rozdał prezenty wszystkim dzieciom. Na zakończenie   imprezy wszyscy zebrani zatańczyli walczyka wokół rozświetlonej choinki.

Mikołajkowym obchodom towarzyszyła degustacja wigilijnego bigosu oraz barszczyku, dodatkowo w „Szkutni” można było się rozgrzać ciepłą herbatą i kawą oraz poczęstować ciasteczkami.

W tym dniu odbył się także Kiermasz Świąteczny, gdzie można było zakupić świąteczną ozdobę lub potrawę. Swoje prace wystawiły: Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Wyszogrodzie,   Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Szkoła Podstawowa z Rębowa, Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia  kierujemy do: Vistula Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie za ufundowanie czapeczek mikołajkowych, Panu Dariuszowi Bielskiemu za podarowanie pięknej choinki, Wójtowi Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Panu Marcinowi Gortatowi, za wypożyczenie i transport wojskowej kuchni polowej, Zakładowi Gospodarki Komunalnej za przetransportowanie choinki na Rynek, Panu Zbigniewowi Tatarce za pomoc przy ustawieniu choinki, Paniom kucharkom ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie za przygotowanie potraw.

Dziękujemy wszystkim za obecność w niedzielnym wydarzeniu,  które mimo niesprzyjającej aury przebiegło w niezwykle ciepłej i miłej atmosferze.

Mikołajkowym spotkaniem w Wyszogrodzie w symboliczny sposób wchodzimy w radosny czas oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

S.Z UGiM Wyszogród