Strona główna Kultura Boże Narodzenie w mieście

Boże Narodzenie w mieście

635
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie jak co roku Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Sylwester Kaczmarek, przewodniczący rady miejskiej, oraz Piotr Osiecki, burmistrz miasta, zapraszają na cykl imprez pod wspólnym hasłem „Boże Narodzenie w Sochaczewie”.

W minionym tygodniu odbyło się otwarcie Wystawy Szopki Bożonarodzeniowej w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, jak również VII Kiermasz „Boże Narodzenie na Mazowszu” w Hotelu Chopin i spotkanie z Mikołajem na Placu Kościuszki. Przed nami natomiast weekendowe imprezy.

Natomiast 14 grudnia czeka nas doroczny Koncert Bożonarodzeniowy w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Na scenie zaprezentowana będzie ponownie opera „Krakowiacy i Górale” w wykonaniu chórów i orkiestry pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej. Spektaklowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na akcję „Paczka do paczki”, przeznaczonej dla najbardziej potrzebujących. Początek o godzinie 18.00.

W niedzielę, 16 grudnia w godzinach 11.00-16.00 w Kramnicach Miejskich odbędzie się Świąteczny Kiermasz. W patio staną stoiska świąteczne, na których kupić będzie można m.in. ozdoby choinkowe, maskotki, obrazy, biżuterię, zdrową żywność i stroiki. Kiermaszowi towarzyszyć będzie „Świąteczna Scena”. Podczas niej wystąpią – Studio Wokalne i grupa „Open Day” o godzinie 11.15, grupa wokalna i Open Day Junior oraz grupa taneczna Smile Crew o godzinie 12.00 i zespół Folklorek o godzinie 12.30. Po występach pokaz florystyczny kwiaciarni Danuty Klonowskiej, a potem występy Smile Crew i zespołu Perełki”.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwać będą warsztaty plastyczne dla dzieci (dekorowanie pierników, kartki świąteczne, masa porcelanowa, ozdabianie bombek techniką decoupage, ozdoby i łańcuchy świąteczne, kolorowanki, figurki z masy solnej). Czytane też będą opowiadania – „Józef i jego wspaniała szata” oraz „Historia na Boże Narodzenie”, m.in. przez posła Macieja Małeckiego i burmistrza Piotra Osieckiego. Początek czytanek o 14.30.

W tym czasie na drugim piętrze wraz ze Stowarzyszeniem Planszówki w Sochaczewie będzie można zagrać w różne gry. W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie 16 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się Festiwal Tradycji Bożonarodzeniowych.

Cykl świątecznych imprez zamknie 31 grudnia Sylwester na Placu Kościuszki. Początek o godzinie 22.50. Jako gwiazda wystąpi zespół Vox. W tym roku zabraknie pokazu fajerwerków ze względu na aspekt ekologiczny i problem ze straszeniem zwierząt. Zastąpić je mają lasery. To nimi odliczany będzie czas do północy, a po potem odbędzie się dodatkowy pokaz laserów przestrzennych wzbogacony muzyką. Animacja imitować ma struny harfy.

BN

Gwiazdą Sylwestra na Placu Kościuszki będzie zespół Vox

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomediowy początek roku
Następny artykułKolędowania czas