Strona główna Kultura Adwentowy jarmark w Gawłowie

Adwentowy jarmark w Gawłowie

784
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą niedzielę, 2 grudnia, organizatorzy zapraszają na III Gminny Jarmark Adwentowy do Szkoły Podstawowej w Gawłowie, ale również wszyscy zainteresowani nabyciem świątecznych upominków, stroików i udziałem w licznych konkursach. Uroczyste otwarcie o godzinie 11.00. A potem 7 godzin wspaniałej zabawy i wielu atrakcji.

Podobnie jak w poprzednich latach zaplanowano wiele niespodzianek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą różnorodne wyroby wystawców, rękodzielników i artystów. Pojawią się też zwierzaki w „Żywej Stajence”, co zapewne będzie ogromną atrakcją dla najmłodszych.

Jak zwykle zaplanowano śpiewających solistów oraz zespoły, w tym Sochaczewską Orkiestrę Dętą, która zagra nie tylko świąteczne utwory.  Nie zabraknie też wielu pyszności, którymi będą częstować gości.

– Zachęcamy również do udziału w konkursie Pierniczka Roku 2018, konkurs pod patronatem Mirosława Orlińskiego, wójta gminy Sochaczew, na najpiękniejszy, najwonniejszy i najwspanialszy w smaku pierniczek. To wielkie wydarzenie Jarmarku. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem i bardzo wielu uczestników próbuje swych sił w wypiekach. Potem można cieszyć oko piękną wystawą piernikową, która uświetni imprezę – mówi Agnieszka Offerczak-Ciura, radna gminy, jedna ze współorganizatorek Jarmarku, dodając, że z roku na rok organizatorzy starają się uatrakcyjnić imprezę i przyciągnąć jak najwięcej uczestników.

Celem konkursu jest pobudzanie twórczej aktywności cukierniczej i promowanie domowych wypieków. Kształt i wielkość piernika zależy od inwencji wypiekających. Każdy chętny może zgłosić do konkursu tylko jeden wypiek. Jury oceniać będzie kształt, zapach i dekorację piernika w kategoriach wiekowych od dzieci do 9 lat, do dorosłych oraz zespoły. Wręczenie nagród o 16.30.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się nowy konkurs pod patronatem wójta. Adresowany jest do wszystkich, którzy lubią śpiewać kolędy i pastorałki. Warunkiem jest zarejestrowanie uczestnictwa do 30 listopada pod numerem telefonu 501 200 992. Ilość miejsc ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenie na zjazd
Następny artykułŚwiąteczny spektakl