Strona główna Sport Sochaczewianin Mistrzem Świata

Sochaczewianin Mistrzem Świata

641
0

Zapasy

Wywodzący się z Sochaczewa Stanisław Kamiński, były zawodnik Mazowsza Teresin a obecnie trener LUKS Orlik Nawiady, zdobył dwa złote medale podczas Mistrzostw Świata Weteranów odbywających się w Las Vegas (USA).

W sobotę (1 grudnia) Stanisław Kamiński zdobył drugi złoty medal. Tym razem w stylu wolnym. Dzień wcześniej Kamiński triumfował w stylu klasycznym.

Zawodnicy spoza Stanów Zjednoczonych musieli wykupić licencję zapaśniczą USA, aby móc wystartować w turnieju. Są w nim traktowani, jak zawodnicy amerykańscy, ale mogą reprezentować swoje kraje. Dlatego nasza drużyna startuje jako Poland Team. Jej skład, oprócz Stanisława Kamińskiego, tworzą Zdzisław Brzozowski (AZS-AWF Warszawa – startuje w kat. 88 kg) i Mirosław Wieczorkiewicz (JCSW Jelenia Góra kat. 100 kg).

W piątek, 30 listopada, Polacy w stylu klasycznym zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. Mistrzem świata został także Mirosław Wieczorkiewicz z JCSM Jelenia Góra, zaś Zdzisław Brzozowski, zawodnik AZS-AWF Warszawa, zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej.

W sobotę startujący tym razem w stylu wolnym nasi reprezentanci powtórzyli ten wyczyn, sięgając po dwa złota i brąz.