Strona główna Sochaczew miasto Zmiany w organizacji ruchu przy kościele i muzeum

Zmiany w organizacji ruchu przy kościele i muzeum

528
0
PODZIEL SIĘ

Na czas obchodów trzeba będzie czasowo zamknąć niektóre ulice, a z innych zabrać zaparkowane pojazdy, dlatego już dziś zwracamy się do kierowców z apelem, by w najbliższy weekend wykazali się nieco większym zrozumieniem, patrzyli na znaki, słuchali próśb policji i służb porządkowych.
Wielkimi krokami zbliżamy się do kulminacji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na ziemi sochaczewskiej.

10 i 11 listopada na terenie miasta odbędzie się kilka dużych imprez sportowych, zaplanowano odsłonięcie popiersia marszałka Piłsudskiego przed komendą powiatową straży pożarnej, a na placu Kościuszki, przed hufcem ZHP, muzeum oraz kościołem św. Wawrzyńca uroczystość z udziałem wojska, samorządowców, kilkuset harcerzy i strażaków.
– By mogły one przebiec godnie i uroczyście, należy nieco przeorganizować ruch w okolicy placu Kościuszki. To na szczęście dzień wolny od pracy, samochody można bezpłatnie zostawić w strefie parkowania, więc kierowcy bardzo nie odczują tej zmiany – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska Kocik.

10 listopada
O 20.00 na placu Kościuszki odbędzie się pokaz laserowy z animacjami „Historia niepodległej Polski”. Na czas pokazu drogi wokół placu nie będą zamykane, ale ze względu na spodziewany tłum gości, prosimy kierowców jadących ulicą Farną, Warszawską i Staszica o zachowanie szczególnej ostrożności.
Odcinki dróg w okolicy placu Kościuszki będą wyłączane z ruchu od godzin wieczornych 10 listopada. Prosimy kierowców, by od 22.00 w sobotę do 17.00 w niedzielę nie parkowali samochodów przed kościołem św. Wawrzyńca, na placu przed muzeum ziemi sochaczewskiej, na ulicy Toruńskiej oraz odcinku ulicy Farnej między Warszawską a Wyszyńskiego.

11 listopada
Pierwsze utrudnienia w ruchu spodziewane są przed południem, gdy w ramach akcji „Narodowy Bieg Stulecia – Od Bałtyku do Tatr” o godzinie 11.11 z placu Kościuszki wystartuje bieg na dystansie ok. 2500 metrów. Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Staszica, Traugutta, 15 Sierpnia, Mazowiecką, Wojska Polskiego, Licealną i z powrotem ulicą Traugutta na plac Kościuszki. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia potrwają około 30-40 minut.
11 listopada odcinek ulicy Staszica – między początkiem Farnej obok „czwórki”, a Toruńską przy komendzie straży pożarnej – zostanie zamknięty dla ruchu na około dwie godziny (13.00 – 15.00). W tym czasie autobusy komunikacji miejskiej mają korzystać z objazdu ulicą Pokoju i Żeromskiego.
UM