Strona główna Kronika kryminalna Złodziej europalet w rękach sochaczewskich mundurowych

Złodziej europalet w rękach sochaczewskich mundurowych

713
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież europalet z jednego z magazynów na terenie powiatu sochaczewskiego. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni, że magazynier jednej z firm mieszczących się na terenie powiatu sochaczewskiego prawdopodobnie odpowiada za kradzież europalet. Mundurowi ustalili, że chodzi o 300 sztuk o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. 41 – letni mężczyzna został zatrzymany.

Z zebranego materiału wynikało, że nieuczciwy magazynier wraz ze swoim 33 – letnim wspólnikiem przygotowali europalety i załadowali nimi ciągnik siodłowy, którego kierowca również brał udział w przestępczym procederze.

Funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy zatrzymali dwóch pozostałych sprawców przestępstwa i odzyskali utracone mienie – 319 palet przygotowanych do sprzedaży.

W trakcie czynności okazało się, że takich kradzieży było dużo więcej, a cały proceder trwał blisko 1,5 roku.

Mężczyźni będą teraz odpowiadali za kradzież, której dokonali wspólnie i w porozumieniu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci dalej pracują nad tą sprawą. Ustalają ilość i wartość europalet, która została ukradziona w tym czasie.

KPP Sochaczew

fot. Policja