Strona główna Teresin Zaproszenie na świętowanie Niepodległości

Zaproszenie na świętowanie Niepodległości

548
0
PODZIEL SIĘ

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości zobowiązuje. Co roku Gmina Teresin obchodzi to święto niezwykle podniośle. Jednak tegoroczne świętowanie przyjmie znamienny charakter. Rocznicowe uroczystości potrwają cały weekend.

Zainauguruje je msza święta w sobotę 10 listopada o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie. Wierni modlić się będą w intencji Ojczyzny. Na godz. 19.00 w sali św. Bonawentury zaplanowana jest Gala Niepodległości. Jej uczestnicy wysłuchają m.in. koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru polonijnego z Kanady.

Z kolei w niedzielę 11 listopada o godz. 10.00 mieszkańcy gminy spotkają się na Skwerze Niepodległości tuż przy stacji PKP w Teresinie-Niepokalanowie, skąd wspólnie wyjdą tradycyjnym „Marszem Niepodległości” do Szymanowa. W tamtejszym kościele parafialnym wezmą udział w uroczystym nabożeństwie w intencji Ojczyzny o godz. 11.30. Dalsze obchody zaplanowane są przy obelisku Józefa Piłsudskiego tuż obok Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej. W programie m.in. posadzenie „Dębu Niepodległości” oraz salwa honorowa w wykonaniu Kompanii Honorowej z 37 Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej.

Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na gorącą grochówkę i herbatę. Uczestnikom ,,Marszu Niepodległości” zapewniamy powrót autobusem z Szymanowa do Teresina – wspólnie zapraszają do udziału wójt Marek Olechowski oraz Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy. Jak dodają organizatorzy, bardzo mile widziane będą barwy narodowe, szczególnie flagi.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomenda otwiera drzwi
Następny artykułBędzie nowa kanalizacja