Strona główna Sport Wybieramy Sportowca Roku

Wybieramy Sportowca Roku

1830
0
PODZIEL SIĘ

To już 17. edycja tego plebiscytu, który organizowany jest przez Express Sochaczewski wraz ze Starostwem Powiatowym i Miastem Sochaczew.

Jak co roku, kibice wybiorą Sportowca Roku oraz Złotą Dziesiątkę Sportowców. W minionym roku triumfował rugbista Marcin Krześniak. Trenerem Roku nasi czytelnicy wybrali Jakuba Sekleckiego.

Tytuł Trenera Roku jest nadawany co drugi rok – przemiennie z tytułem Przyjaciel Sportu. Zatem w tej edycji tytuł Przyjaciela Sportu nada Kapituła Plebiscytu.

Zgłoszenia sportowców przyjmujemy do 5 grudnia mailowo (ertmantomasz@gmail.com) oraz pocztą lub bezpośrednio w redakcji (Express Sochaczewski, 96-500 Sochaczew, ul. Żeromskiego 29G).

Zgłoszenie musi zawierać: nazwisko sportowca, dyscyplinę, nazwę klubu oraz najważniejsze osiągnięcia z 2018 roku (tylko ten rok oceniamy) oraz nazwisko osoby zgłaszającej. Zgłaszać może każdy: klub sportowy, kibice, rodzina zawodnika. Warunkiem jest, aby zawodnik mieszkał na terenie naszego powiatu. Może natomiast reprezentować kluby w innych miastach Polski.

Spośród zgłoszonych sportowców Kapituła Plebiscytu wyselekcjonuje 20-30 sportowców, którzy będą pretendować do tytułu Sportowiec Roku 2018.

Pełna lista sportowców zostanie ogłoszona w numerze świątecznym, 18 grudnia. Głosowanie będzie odbywać się tradycyjnie przez sms-y i na kuponach zamieszczonych w Expressie Sochaczewskim. Głosowanie potrwa do 31 marca 2019 roku, do godziny 12.00. Finałowa Gala Plebiscytu odbędzie się w połowie kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowy regulamin plebiscytu będzie zamieszczony na portalu sochaczewianin.pl.

red