Strona główna Kultura Wieczór z poezją Herberta

Wieczór z poezją Herberta

668
0
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut zorganizowało 23 listopada wieczór literacko-muzyczny z cyklu „Jesienne impresje poetyckie”. Koncert „Zbigniew Herbert w Interpretacji trzech pokoleń” zamykał obchody roku tego poety. Wieczór odbył się w Kramnicach Miejskich.

Pierwsze zaprezentowały się uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. W swych interpretacjach przedstawiły, jak rozumieją przesłanie poety. Aleksandra Sanecka, Małgorzata Jagła i Natalia Sołdaczuk oczarowały wszystkich świetną recytacją poezji.

Kolejnym zaproszonym gościem był Daniel Janiak, który zaprezentował zupełnie inne widzenie poezji Zbigniewa Herberta. Tym razem publiczność zgromadzona w Kramnicach mogła usłyszeć w jego wykonaniu rap do tekstów poety.

– To było zaskakujące wydarzenie. Trudno było sobie to wyobrazić takie wykonanie tych utworów w rytm rapu. A jednak je usłyszeliśmy i całkiem intrygująco to zabrzmiało – powiedziała jedna z uczestniczek wieczoru.

Na koniec na scenie wystąpili członkowie Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut. Swoje interpretacje herbertowskiej poezji zmontowanej w fabularny ciąg przedstawili – Mirona Miklaszewska, Danuta Kłos, Edward Kijoch i Janusz Budnik. Wśród utworów zaprezentowano publiczności m.in. fragmenty „Pana Cogito”, „Barbarzyńcy w ogrodzie”, jak również nieliczne erotyki i bajeczki.

– Nie ukrywam, że liczę na dalszą współpracę z zaproszonymi gośćmi, którzy uświetnili ten wieczór. Dziękuję również wszystkim uczestnikom grupy Atut za wsparcie mnie w przygotowaniach tej imprezy. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz w tym gronie uda się zrealizować podobne pomysły w ramach cyklu „Jesiennych impresji poetyckich” – wspomniała na koniec Stanisława Podgórska, prezes Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut

BN

Fot. Stanisława Podgórska