Strona główna Kultura Wieczór do innych niepodobny

Wieczór do innych niepodobny

634
0
PODZIEL SIĘ

Listopadowe wieczory mają w sobie coś tajemniczego, mają coś magicznego. Jeden z nich spędziłem w Klubie Kontrast. Były to Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne podczas których wspominano mojego byłego kolegę redakcyjnego Sławka Burzyńskiego.

W rolę prowadzącej wcieliła się Jolanta Śmielak-Sosnowska, która wraz z przybyłymi opowiadała o Sławku, który był wspaniałym felietonistą, rysownikiem satyrycznym oraz malarzem. Były anegdoty oraz inne opowieści. Przy mikrofonie pojawili się między innymi Janusz Regulski oraz Boguś Gajda.

Część muzyczną wypełnił zespół Tajm, który rozpoczął od „Zapal świeczkę” Dżemu. W kolejnych trzech utworach (m.in. „Imagine” – Johna Lennona oraz „Oprócz błękitnego nieba” – Marka Jackowskiego) na scenie gościnnie pojawiła się dysponująca bardzo mocnym głosem Natalia Kułach.

Pozostałą część koncertu wypełniły utwory ludzi, których już niestety z nami nie ma na tym ponoć najlepszym ze światów. Można było posłuchać kawałków m.in. Jimiego Hendrixa, The Doors, Linking Park, Republiki, Dżemu, Joe Cockera, Anny Jantar oraz wielu innych. Nostalgiczny koncert Tajm zakończył własnym utworem. Został on napisany przez wokalistę zespołu Jarosława Siewierskiego po śmierci przyjaciela.

Wieczór się zakończył jednak w uczestnikach prawdopodobnie została choćby część magii, która wypełniła Klub Kontrast.

Tomasz Ertman