Strona główna Powiat Trzy oferty na projekt tunelu

Trzy oferty na projekt tunelu

701
0
PODZIEL SIĘ

Trwa postępowanie przetargowe dotyczące realizacji wykonania dokumentacji projektowej na budowę tunelu pod przejazdem kolejowym w centrum gminy Teresin.

Aktualnie bardzo dokładnie analizowane są trzy oferty, które wpłynęły na przetarg. Po gruntownej ocenie każdej z nich, mam nadzieję, że wybrany zostanie wykonawca, który zajmie się stworzeniem dokumentacji dla tej strategicznej inwestycji – mówi Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie. Wiadomo, iż wśród oferentów są dwie firmy z Warszawy i jedna z Katowic. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.

Inwestycja budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Teresinie w drodze powiatowej jest wielkim marzeniem mieszkańców, nie tylko całej tutejszej gminy. Z każdym kolejnym rokiem na trasie Warszawa – Poznań zwiększa się ruch kolejowy. To powoduje, iż zapory na ulicach Kolbego i Szymanowskiej zamknięte są nie tylko częściej, ale i na dłużej. Sznur pojazdów oczekujących na ich podniesienie ciągnie się przez długość obydwu ulic. Zdarza się, iż przejechanie autem z Paprotni do Teresina zajmuje nawet ponad 20 min, choć obie miejscowości dzieli zaledwie przejazd kolejowy.

Ku radości społeczeństwa, sztandarowa inwestycja powiatu sochaczewskiego i gminy Teresin staje się coraz bardziej realna. Bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe ma być wyposażone także w chodnik i ścieżkę rowerową. Na lata 2018-2020 zaplanowano opracowanie dokumentacji projektowej, kosztorysu oraz pozyskanie decyzji administracyjnych potrzebnych do realizacji zadania. Opracowanie dokumentacji projektowej to koszt ok. 1,2 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sfinansują połowę tego zadania. Po wykonaniu dokumentacji i określeniu zasad współpracy i dalszego finansowania, będzie można przystąpić do budowy.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie