Strona główna Teresin Szkolenia przy komputerach

Szkolenia przy komputerach

522
0
PODZIEL SIĘ

Cykl dziesięciu szkoleń cyfrowych ruszył w gminie Teresin. Ich zasadniczym celem jest zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu. Odbywają się w ramach projektu dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powyżej 25 roku życia. Jego celem jest przybliżenie wiedzy komputerowej na poziomie użytkowym w następujących blokach tematycznych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Rolnik w sieci, Moje finanse w sieci, Tworzę bloga, Działam w sieciach, Kultura w sieci – wyjaśnia Izabela Andryszczyk z zespołu ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych w Urzędzie Gminy Teresin. Jak dodaje, pierwsza grupa skorzystała z tego z ogromnym powodzeniem i do tego zupełnie bezpłatnie, zaś najważniejszy jest fakt, że projekt z powodzeniem przybliża i oswaja ten w sumie tak złożony informatyczny temat naszym mieszkańcom.

Co ważne, większość biorących udział w szkoleniu jest chętna na dalsze tego typu przedsięwzięcia w zakresie kształcenia. Jak udało nam się dowiedzieć, są jeszcze wolne miejsca na kolejne szkolenia: – Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców, którzy chcą dowiedzieć się, jak ochronić swoje dzieci przed cyberprzemocą – mówi Izabela Andryszczyk. – Zapraszamy również osoby, które chcą poruszać się po świecie zakupów internetowych, zarówno tych, którzy korzystają z komputera, jak i tych, którzy dotychczas z komputerem nie mieli do czynienia. Pamiętajmy jednak, że ilość uczestników jest ograniczona.

Chętni na udział w szkoleniach mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Gminy Teresin. Więcej informacji na ten temat również pod numerem tel. 46 864 25 65.

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSztuka improwizacji
Następny artykułNauczyciel /Przedszkolanka