Strona główna Sport Seniorskie zmagania

Seniorskie zmagania

531
0
PODZIEL SIĘ

Klub Seniora „Radosna jesień” z Teresina zwyciężył w V Olimpiadzie Seniorów o Puchar Burmistrza Sochaczewa, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kusocińskiego.

Uczestnicy zmagań sportowych zrobili wspólną rozgrzewkę z dziećmi z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola”. Seniorzy rywalizowali w sześciu konkurencjach: grze w warcaby, memoriadzie, slalomie z woreczkiem na głowie, rzucie beretem, zaplataniu warkocza na czas, rzutach piłką do kosza. Po podliczeniu punktów w klasyfikacji końcowej zwyciężył Klub Seniora „Radosna Jesień” z Teresina. Na drugim miejscu uplasowali się pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej, trzecią lokatę zajęła reprezentacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko”. Dodatkowo oddzielnie nagrodzono zawodników biorących udział w turnieju warcabowym, w którym zwyciężył Zbigniew Sykurski (DDPS).

W otwarciu olimpiady uczestniczyli: Marek Fergiński, zastępca burmistrza; Arkadiusz Karaś, wiceprzewodniczący rady miejskiej; Agata Kalińska naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Mieczysław Głuchowski, dyrektor MOSiR. Imprezę przygotował Patryk Sobieraj, zawody poprowadził Marcin Odolczyk, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim pod wodzą Uli Mergner. Poczęstunek dla seniorów przygotowali uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

UM Sochaczew

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarto o tym wiedzieć
Następny artykułZaadoptuj zwierzaka