Strona główna Sochaczew miasto Radni zamrozili podatki

Radni zamrozili podatki

484
0
PODZIEL SIĘ

To, o czym informowaliśmy w poprzednim wydaniu Expressu Sochaczewskiego stało się faktem. Na ostatniej sesji, która zakończyła VII kadencję Rady Miejskiej radni przychylili się do prośby burmistrza w sprawie wysokości stawek lokalnych podatków na 2019 r. Decyzją radnych za nieruchomości i użytkowanie środków transportowych (naczep, przyczep, autobusów, ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych) zapłacimy tyle samo, co w 2018 r.

Dodajmy, że to już siódmy rok z rzędu, kiedy lokalne podatki na terenie Sochaczewa pozostaną na tym samym poziomie. Natomiast dwa lata temu radni zdecydowali się na obniżenie części podatków.

Dodajmy, że na tej samej sesji rada określiła także wzory informacji i deklaracji podatkowych obowiązujące w 2019 roku. Chodzi o deklaracje składane przy rozliczaniu podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości i od środków transportowych. Oddzielną uchwałą opisano, w jaki sposób deklaracje można składać do Urzędu Miejskiego drogą elektroniczną, poprzez Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP.

opr.es

fot. Pixabay