Strona główna Kampinos Powstańcze serce Mazowsza

Powstańcze serce Mazowsza

634
0
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Towarzystwo Kampinoskie zaprasza na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom Konkursu Historycznego „Kampinos – powstańcze serce Mazowsza”, które odbędzie się 14 listopada w skansenie w Granicy, w Zagrodzie Widymajera.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Patriotyzm z mlekiem matki wyssany”. Będą na nim obecni przedstawiciele kampinoskiego samorządu, władze powiatu i Kampinoskiego Parku Narodowego.

Towarzystwo przygotowało na tę okazję teksty piosenek partyzanckich w nadziei na wspólne śpiewanie wraz z Albertem Szułczyńskim i jego żoną.

– W ramach Programu FIO udało się Stowarzyszeniu dodrukować 500 sztuk książki „W gajówce patriotyzmu”, autorstwa Jerzego Misiaka, na podstawie której odbyła się wycieczka szkoleniowa pod przewodnictwem autora książki. Dodatkowo wydrukowaliśmy 2000 sztuk „Broszurek Kampinoskich”, które zawędrowały do każdego  domu w naszej gminie za pośrednictwem naszych wolontariuszy. Po wycieczce odbył się konkurs powiatowy, który daje uczestnikom punkty do szkoły średniej. Właśnie rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich odbędzie się w czasie tej uroczystości ­– informuje Barbara Szułczyńska, prezes Towarzystwa Kampinoskiego.

Początek uroczystości o godzinie 10.00.

BN

fot.kampinos.pl