Strona główna Sochaczew miasto Pomyślą o odwodnieniu

Pomyślą o odwodnieniu

608
0
PODZIEL SIĘ

W poprzednim numerze Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o planach miasta dotyczących budowy systemu umożliwiającego zagospodarowywanie wód opadowych.

W ramach inwestycji, która ma kosztować ponad 11 milionów złotych, przewiduje się m.in. budowę sieci kanalizacji deszczowej na terenie Chodakowa i Rozlazłowa.

Okazuje się, że nasza informacja wywołała zdziwienie wśród mieszkańców ulic Pięknej i Sikorskiego, które podczas opadów zamieniają się w nieprzejezdne bajora.

Szkoda, że w planach dotyczących systemu nie uwzględniono i nas. A przecież o sytuacji, jaka panuje na naszych ulicach, urzędnicy wiedzą od lat. Czyżby o nas zapomniano – powiedzieli nam mieszkańcy tego rejonu Sochaczewa.

Okazuje się, że powód, dla którego Piękna i Sikorskiego nie znalazły się we wniosku o dofinansowanie, jest prozaiczny. Po prostu brak jest dokumentacji technicznej sieci, która miałaby tu powstać. Nie została ona przygotowana, ponieważ jej opracowanie wymaga uzgodnień pomiędzy miastem, powiatem i gminą Sochaczew. To właśnie spływająca woda z terenu gminy powoduje zalewanie posesji położonych przy obu ulicach.

Jak zapewnił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Osiecki, prawdopodobnie jeszcze w tym roku dojdzie do spotkania przedstawicieli trzech samorządów w celu podjęcia działań mających zapobiec dalszemu podtapianiu Pięknej i Sikorskiego.

dot

fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKapusta na placu
Następny artykułPatriotycznie w Załuskowie