Strona główna Kronika kryminalna Podpisała umowę posługując sie danymi firmy innej osoby. Grozi jej do 8...

Podpisała umowę posługując sie danymi firmy innej osoby. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności

638
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 40 – letnią obywatelkę Rumunii podejrzaną o oszustwa na szkodę jednego z operatorów telefonii komórkowej. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą 40 – letniej obywatelki Rumunii, która poprzez wprowadzenie w błąd pracownika firmy telekomunikacyjnej wzbogaciła się o trzy smartfony i tablet o wartości kilku tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta przyszła do salonu w kwietniu 2018 roku. Skorzystała z promocji dla firm, którą zaproponowali jej pracownicy, podpisała umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych na podstawie których otrzymała trzy telefony komórkowe i tablet. Po pewnym czasie okazało się, że 40 -latka nie spłacała zobowiązań, a przy podpisaniu umowy posłużyła się danymi firmy zarejestrowanej na inną obywatelkę Rumunii.

Działania sochaczewskich policjantów okazały się skuteczne. Kobietę udało się zatrzymać w poniedziałek na terenie powiatu żyrardowskiego. Podczas przeszukania jej domu, kryminalni znaleźli jeden z telefonów i część umowy zawartej w salonie telefonii komórkowej. 40 – latkę doprowadzono do sochaczewskiej komendy, gdzie przedstawiono jej cztery zarzuty oszustwa. Ustalono również, że zdążyła już sprzedać sprzęt warty kilka tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

foto: pixabay.com