Strona główna Sochaczew miasto Pieniądze na piece

Pieniądze na piece

703
0
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie w połowie grudnia poznamy, jaką kwotę otrzyma miasto od samorządu mazowieckiego na wymianę starych pieców grzewczych. Przypomnijmy, że o dofinansowanie wymiany stara się około 60 mieszkańców Sochaczewa.

Przy okazji dodajmy, że osoby, które nie zdążyły wziąć udziału w tym programie, mogą otrzymać wsparcie z programu „Czyste powietrze” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak w tym przypadku wniosek o dofinansowanie trzeba złożyć samemu.

Kwota dofinansowania jest różna w zależności od dochodów rodziny, a waha się od 30 do 90 procent kosztów kwalifikowanych. Jeśli dochód na członka rodziny nie przekroczy 600 złotych, można liczyć na 90 procent dopłaty, a jeśli będzie wyższy niż 1600 złotych, fundusz pokryje 30 procent kosztów. Gdy nie mamy gotówki na pokrycie wkładu własnego, WFOŚIGW udzieli niskooprocentowanej pożyczki – wyjaśnia Agnieszka Tomaszewska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM. Jak dodaje, program „Czyste powietrze” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Praktycznie każdego dnia punkt informacyjny działający w Urzędzie Miejskim odwiedza kilka osób.

Dodajmy, że nabór wniosków w ramach programu „Czyste powietrze” potrwa do 30 czerwca 2027 r.

dot