Strona główna Powiat Patriotycznie w Załuskowie

Patriotycznie w Załuskowie

499
0
PODZIEL SIĘ

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie 14 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – uczczono 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.

Wychowanki recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Pozwoliły one zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W drugiej części programu artystycznego wysłuchaliśmy recitalu Joanny Rolewskiej, która na zaproszenie organizatorów wykonała kilka przepięknych pieśni patriotycznych.

Słowa refleksji wygłosiła do zgromadzonych – zaproszona na tę uroczystość Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie.

Izabela Durka